NASZ PROGRAM

 

Sensoplastyka
Sensoplastyka wpływa na stymulację wszystkich zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu
i smaku. Sensoplastyka to goździkowe, migdałowe, cytrynowe,miętowe, miękkie, twarde, szorstkie, szeleszczące zabawy! Edukacja plastyczna od pierwszych chwil życia wpływa
na optymalny rozwój całego organizmu. Zwłaszcza, jeśli klasyczne farby zastąpimy... Czytaj więcej...

 

Pofiglujmy z kocem! Ruch Rozwijający Weroniki Sherborne
Metoda Ruchu Rozwijającego, opracowana przez Weronikę Sherborne, wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do rozszerzania świadomości samego siebie i pogłębiania kontaktu z innymi ludźmi. Zajęcia stymulują rozwój emocjonalny, fizyczny, poznawczy i społeczny dziecka. Jest to system ćwiczeń – zabaw – relacji, które wyglądają jak domowe przewalanki... Czytaj więcej...

 

Od piosenki do literki - Metoda Dobrego Startu
Głównym założeniem MDS profesor Marty Bogdanowicz jest wspomaganie rozwoju psychomotorycznego dziecka poprzez odpowiednio zorganizowaną zabawę i aktywne wielozmysłowe uczenie symboli graficznych: łatwych wzorów, wzorów literopodobnych, liter
i znaków matematycznych. Realizacja tego założenia odbywa się poprzez rozwijanie funkcji... Czytaj więcej...